Wianki z żywych i sztucznych kwiatów

Wianuszek to nieodzowny element komunijnej fryzurki każdej z dziewcząt. I Komunia święta jest wielkim przeżyciem tak duchowym jak i pod względem zgromadzonej dużej ilości osób, tak na ceremonii kościelnej jak i przyjęciu zorganizowanym z tej okazji. Dlatego też wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, jak to się mówi.

Każdy element ubioru dobierany jest starannie dużo wcześniej niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu mamom, które pragną przygotować swoje córki jak najlepiej. Trzeba stanąć na wysokości zadania i wykonać samemu fryzurę lub też umówić dziecko z fryzjerką, która tego dnia przyjdzie do domu. Zazwyczaj jest to dosyć trudne do uzgodnienia tak więc większość mam stara się osobiście wykonać uczesanie z fal i loków, którego wykończeniem będzie właśnie wianek.

W dużej ilości wypadków, zostaje on zapożyczony od starszej siostry, kuzynki lub koleżanki, jaka w niedalekiej przeszłości przystępowała do I Komunii. Jest to oczywiście tańsze wyjście i można z niego skorzystać zwłaszcza, jeśli wianek będzie odpowiedni tak do wybranej fryzury jak i kształtu twarzy dziecka.

Dzisiaj oferowanych jest w sprzedaży wiele komunijnych wianków, rozmaicie dekorowanych, wykonanych z bardzo małych elementów kwiatowych, zdobnych w szyfony, tiule, koraliki, wstążeczki itd. Wymieniać by długo, jednak, na co się zdecydować? Skromnie czy bardzo dekoracyjnie a może zamiast wianka wybrać diadem lub tiarę imitujące go jednak bardziej nowoczesne i modne?

Dylematów jest sporo, tymczasem najważniejsze, aby dziecko czuło się wyjątkowo a jednocześnie, jego wygląd nie zaprzątał mu zbytnio myśli tak, aby najważniejszym było duchowe przeżycie. Wianek jest symbolem czystości duchowej i na pewno każda z dziewczynek marzy o jego założeniu, podobnie jak panna młoda o ślubnym welonie. Toteż nie należy odbierać dziecku tej możliwości ze względu na własne ambicje. Okazji do założenia innych ozdób może być jeszcze wiele natomiast, wianek komunijny zdobi dziewczęcą głowę tylko ten jeden raz.

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się wianki z kwiatów żywych, wykonywane na zamówienie. Natomiast, jeśli ma być on sztuczny wybrać można spośród wielu wzorów na całą głowę, tylko na kok, z różyczkami lub też drobnymi konwaliami, dużą ilością długich wstążek lub też bardziej skromnie z lekko opadającymi i kołyszącymi się drobnymi ozdóbkami na żyłce (koraliki, kwiatuszki, itp.)


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17317 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/wianki-z-zywych-i-sztucznych-kwiatow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435