Szykowne upięcia i koki do wianka

Włosy długie to mnóstwo możliwości. Dają się upiąć w wiele fantazyjnych fryzur zachwycających kunsztownymi splotami w kształcie warkoczy oraz dowolnie ułożonymi i spiętymi puklami. Szczególnie dziewczęta przygotowujące się do I Komunii starają się zachować odpowiednią długość swoich włosów, aby udało się na nich wykonać ciekawą fryzurkę do wianka. Jest on ozdobą głowy i wykończeniem uczesania, dlatego też wybierając sposób, w jaki włosy zostaną ułożone trzeba brać pod uwagę rodzaj wianka.

Uwzględniamy jego elementy takie jak; kwiaty i ich wielkość oraz wstążki i ich długość jak też rodzaj wiązania. W sprzedaży dostępne są wianki na całą głowę bądź też tylko na kok, co w tym drugim wypadku ułatwia upięcie włosów w zgrabną fryzurkę, którą okalać będzie wieniec z delikatnego żywego bądź sztucznego kwiecia.

Kiedy już zapadnie decyzja, co do rodzaju wianka wybór koka komunijnego pozostaje kwestią ułożenia go z prostych, falowanych lub kręconych pasm włosów. Najczęściej zostaje umiejscowiony na czubku głowy lub w jej tylnej części, wiele zależy od kształtu twarzy. Jeśli jest ona pociągła lepiej nie wydłużać jej dodatkowo optycznie przez wysokie fryzury i zdecydować się na nieco swobodniejsze upięcia, przyozdobione spinkami tak zwanymi żabkami z białymi różyczkami.

Dodatkową ozdobą skręconych w grube sprężynki i upiętych włosów, mogą być wstążki wianka wkomponowane w całość fryzury. Jest to pomysł na szykowne uczesanie i jednocześnie proste, z powodzeniem da się je wykonać samodzielnie w domu przy pomocy kilku akcesoriów fryzjerskich, które większość z nas ma pod ręką. Natomiast koczki upięte wysoko na czubku głowy, to propozycja dosyć klasyczna, jednak nie musi być pozbawiona modnego akcentu.

Włosy mogą być luźno skręcone w drobniutkie pasma, z czego pojedyncze wypuszczone po obu stronach twarzy. Część włosów, można upiąć nieco niżej z tyłu i wypuścić je wraz z wstążkami i innymi ozdobami samego wianuszka. Jest to wariant polecany szczególnie dla włosów bez grzywki a jeśli ona jest, sczesujemy ją na bok lekko lakierując lub podpinamy wsuwkami tak, aby nie były one zbyt widoczne.

Osobom preferującym skromne koczki, na pewno do gustu przypadnie uczesanie polegające na zebraniu wszystkich włosów u góry i uformowaniu ich na gładko, do tego idealnie pasuje wianek wykonany specjalnie na kok, z kilkoma delikatnymi wstążeczkami lub koralikami luźno opadającymi z tyłu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17420 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/szykowne-upiecia-i-koki-do-wianka/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435