Komunijne uczesania z grzywką

Grzywka to dla jednych zbędny element fryzury, przeszkadzający i wymagający niewygodnego systematycznego przycinania. Dla innych z kolei to tak uformowane grubsze pasmo włosów, bez którego trudno wyobrazić sobie własną twarz. Często też jej posiadanie lub brak jest wynikiem panującej mody. Był czas, że noszono wyłącznie proste gęste grzywki zakrywające szczelnie czoło a innym znów razem trendy wyznaczały inny sposób uczesania grzywki na bok nieco rzadszej, luźno formowanej.

Na pewno jest to taki element uczesania, na którego posiadanie mają wpływ takie czynniki jak: kształt twarzy, rodzaj włosów, sposób ich naturalnego układania się. Takie same wytyczne powinno się zastosować, co do dziecięcego uczesania. Dobieramy je biorąc pod uwagę wszelkie dodatkowe czynniki, sprawiające, że efekt końcowy będzie podkreślał dziewczęcą urodę zamiast przeszkadzać, czy wręcz szpecić.

Co do komunijnej fryzury z włosów krótkich jak i długich, grzywka może być prosta dopasowana do luźnego uczesania pod wianek lub też na tę okazję przypięta na bok lub do góry w zależności od swej długości i sposobu przystrzyżenia. Całkowicie proste grzywki przykrywające czoło będą komponować się z wysoko osadzonym wiankiem na czubku głowy, z kolei te uformowane na jeden bok lepiej prezentują się z wiankiem przesuniętym nieco bardziej w tylną część fryzury.

Jednak wiele zależy od tego, jakie uczesanie wybierzemy kok czy też swobodniejsze upięcie. Warto przed jego wykonaniem w tym ważnym dniu zrobić kilka prób. Pozwolą one ocenić, jakie ułożenie jest najbardziej odpowiednie dla typu urody i z jakimi dodatkami najlepiej je skomponować.

Szczególnie stylizacja rozpuszczonych włosów z grzywką da duże pole d popisu, ponieważ stawiając na artystyczny nieład, oczywiście w granicach rozsądku, ma to być uczesanie komunijne dla dziecka, uzyskamy jednocześnie większe wrażenie naturalności. Przykładem będą lekkie fale, swobodnie opadające na ramiona i plecy z grzywką prosta niepodkręconą.

Inna propozycją jest zebranie dwóch pasm włosów z partii bocznych, zaczesanie ich do tyłu i przypięcie klamrą lub spinką wraz z innymi rozpuszczonymi kosmykami. Grzywka w takiej sytuacji może być uformowana na bok lub pozostawiona nieco dłuższa i uniesiona na grubej szczotce, przysłaniając całe czoło. Można ją także uformować przy pomocy prostownicy zwłaszcza, jeśli ma tendencję do wywijania lub puszenia.